Statuter / Poängräkning

Klicka här!

Har du en vinnare? Skicka din bild till ssbtkwebred@gmail.com

Utställning

  1. (BIR) C.I.B. & SE&NO UCH DK JV-17 NO JV-17 NO V-17 NO V-17 NORDIC CH SE V-19 Harrystaff’s Yukon, ägare: Mikaela och Britt-Marie Jansson
  2. (BIM) NO JV-17 NO UCH SE UCH Mirenzo’s Peach Canei, ägare: Katarina Lillieholm
  3. NORD UCH SE V-19 Te Ora Magic Body Art, ägare: Jonas Johansson
  4. NORD V-19 SE UCH Crudha Dubh Béal Bán, ägare: Mattias Silverglantz
  5. NORD UCH NORD V-15 NORD VV-19 SE V-13 SE VV-19 Kronsäter’s Gigolo, ägare: Rosemary Åsberg
  6. SE UCH Zeloqi’s Child Of Hero, ägare: Fanny Waginder
  7. Cometstaff Magic Lantern, ägare: Mets
  8. Mantronik’s Azkikr, ägare: David Hermansson och Mikaela Jansson

Agility

  1. SE AG(HOPP)CH, SE AGCH Titti – Titti, förare: Christina Beskow
  2. Kronsäter’s Rolex – Izor, förare: Hanna Persson
  3. AGD I, AGHD I, RLD N Hirkaho’s Freedom Fighter – Rani, förare: Cecilia Jonsson
  4. AGHD I Hirkaho’s Lightning Bolt – Bolt, förare: Christina Beskow
  5. LD STARTKLASS, RLD F, RLD N Belli e Beati Dea d’Etna – Britt, förare: Nathalie Kleberger
  6. AGD I, AGHD I, LD STARTKLASS, RLD N&F&A&M, SE RALLYCH Little Frogs Vacqueyras Vignes – Beda, förare: Nathalie Kleberger
  7. Hirkaho’s Urgent Fury – Brio, förare: Christina Wigren
  8. Hirkaho’s Hummingbird – Molly, förare: Ulrika Fors Karlsson
  9. RLD N Quinlent Resolve – Mini, förare: Caroline Remula

Lydnad

  1. LPII, RLD A, RLD F, RLD N, SE LCH, SE RALLYCH Minipina’s Damn Good N Ready – Keela, förare: Tommy Haukeland
  2. LD 1, LD STARTKLASS Rascalstaff Demiguise – Nova, förare: Tommy Haukeland
  3. LD STARTKLASS Blondietales Walk Under Ladders – Tuva, förare: Jonna Hynynen
  4. LD STARTKLASS, RLD F, RLD N Hirkaho’s Constant Phoenix – Midas, förare: Cecilia Söderström
  5. LD STARTKLASS, RLD N Hirkaho’s Dragon Lady – Hybris, förare: Linda Ryman
  6. LD STARTKLASS, RLD F, RLD N Belli e Beati Dea d’Etna – Britt, förare: Nathalie Kleberger
  7. LD STARTKLASS, RLD N Rascalstaff Gluttony – Pepsi, förare: Åsa Diaz Mägi
  8. RLD A, RLD F, RLD N Mindblowing Marge – Selma, förare: Ulla Ellström
  9. LD STARTKLASS, RLD A, RLD F, RLD N Labelstaff Bring It On – Pippi, förare: Maria Baatz
  10. LD STARTKLASS, RLD A, RLD F, RLD N Joddricks Wide Awake Onawa, förare: Monica Olsson
    (top 10 presenteras, resultat över pga reviderad lista)
  11. RLD N Blondietales Fork In The Toaster, förare: Jenny Mellåker
  12. RLD F RLD N Zyndens Avalanche, förare: Monica Olsson

Rallylydnad

  1. RLD A, RLD F, RLD N, SE RALLYCH Rosa Parks Athena – Lava, förare: Malin Olofsson
  2. LD STARTKLASS, RLD A, RLD F, RLD N Labelstaff Bring It On – Pippi , förare: Maria Baatz
  3. RLD A, RLD F, RLD N Mindblowing Marge – Selma , förare: Ulla Ellström
  4. RLD A, RLD F, RLD N Zican’s Ualtar – Hugo , förare: Sofie Norvall
  5. LD 1, LPI, RLD A, RLD F, RLD N, SPH I Darnells Staff Michelle Rodriguez – Vera , förare: Linda Ryman
  6. RLD F RLD N Zyndens Avalanche , förare: Monica Olsson
  7. RLD F RLD N Hirkaho’s Constant Phoenix – Midas , förare: Cecilia Söderström
  8. LD STARTKLASS, RLD N Hirkaho’s Dragon Lady – Hybris , förare: Linda Ryman
  9. RLD A, RLD F, RLD N Heart Staff Nordic Queen , förare: Camilla Nilsson
  10. RLD N Quinlent Knock Knock – Billy , förare: Cecilia Jonsson
    (top 10 presenteras, resultat över pga reviderad lista)
  11. RLD N Devikanska extra spec caipirissima – Selma , förare: Malin Olofsson
  12. SE VCH Matheriz Juicy Jewel , förare: Marie Jehrén
  13. AGD I, AGHD I, RLD N Hirkaho’s Freedom Fighter – Rani , förare: Cecilia Jonsson
  14. RLD F, RLD N Devikanska Kildalton – Bowski , förare: Sofie Mårtensson

Bruks

  1. SPH III, SÖKH I Ballstaff Razzel, förare: Louise Buckau
  2. LD STARTKLASS, SE VCH, SPH I, SPH II Bubbly Staff’s Bad Romance – Bruno, förare: Anita Petersson
  3. Razzelstaff Baphomet, förare: Louise Buckau

Viltspår

  1. SE VCH Anoifs Havanna, förare: Ann-Kristin Nilsson
  2. SE VCH Matheriz Juicy Jewel, förare: Marie Jehrén
  3. LD STARTKLASS, SE VCH, SPH I, SPH II Bubbly Staff’s Bad Romance – Bruno, förare: Anita Petersson

Nose Work

  1. LD STARTKLASS Blondietales Walk Under Ladders – Tuva, förare: Jonna Hynynen
  2. Gessiegårdens Civiliserade Cilla – Lajka, förare: Lovisa Castor
  3. LD STARTKLASS, RLD N Hirkaho’s Dragon Lady – Hybris, förare: Linda Ryman
  4. LD 1, LPI, RLD A, RLD F, RLD N, SPH I Darnells Staff Michelle Rodriguez – Vera, förare: Linda Ryman
  5. Heart Of Fame Touch Of Gold, förare: Jessica Laxén
  6. AGHD I Hirkaho’s Lightning Bolt – Bolt, förare: Christina Beskow
  7. RLD N Labelstaff Here Comes The Sun – Doris, förare: Maria Baatz
  8. Bubbly Staff’s Call Nine One One, förare: Anita Petersson

Freestyle

  1. Heart Of Fame Touch Of Gold, förare: Jessica Laxén

Årets rallystaffe