Årets Stafford 2019

Har du en vinnare? Skicka din bild till ssbtkwebred@gmail.com

Utställning

  1. (BIR) C.I.B. & SE&NO UCH DK JV-17 NO JV-17 NO V-17 NO V-17 NORDIC CH SE V-19 Harrystaff’s Yukon, ägare: Mikaela och Britt-Marie Jansson
  2. (BIM) NO JV-17 NO UCH SE UCH Mirenzo’s Peach Canei, ägare: Katarina Lillieholm
  3. NORD UCH SE V-19 Te Ora Magic Body Art, ägare: Jonas Johansson
  4. NORD V-19 SE UCH Crudha Dubh Béal Bán, ägare: Mattias Silverglantz
  5. NORD UCH NORD V-15 NORD VV-19 SE V-13 SE VV-19 Kronsäter’s Gigolo, ägare: Rosemary Åsberg
  6. SE UCH Zeloqi’s Child Of Hero, ägare: Fanny Waginder
  7. Cometstaff Magic Lantern, ägare: Mets
  8. Mantronik’s Azkikr, ägare: David Hermansson och Mikaela Jansson

Agility

  1. SE AG(HOPP)CH, SE AGCH Titti – Titti, förare: Christina Beskow
  2. Kronsäter’s Rolex – Izor, förare: Hanna Persson
  3. AGD I, AGHD I, RLD N Hirkaho’s Freedom Fighter – Rani, förare: Cecilia Jonsson
  4. AGHD I Hirkaho’s Lightning Bolt – Bolt, förare: Christina Beskow
  5. LD STARTKLASS, RLD F, RLD N Belli e Beati Dea d’Etna – Britt, förare: Nathalie Kleberger
  6. AGD I, AGHD I, LD STARTKLASS, RLD N&F&A&M, SE RALLYCH Little Frogs Vacqueyras Vignes – Beda, förare: Nathalie Kleberger
  7. Hirkaho’s Urgent Fury – Brio, förare: Christina Wigren
  8. Hirkaho’s Hummingbird – Molly, förare: Ulrika Fors Karlsson
  9. RLD N Quinlent Resolve – Mini, förare: Caroline Remula

Lydnad

  1. LPII, RLD A, RLD F, RLD N, SE LCH, SE RALLYCH Minipina’s Damn Good N Ready – Keela, förare: Tommy Haukeland
  2. LD 1, LD STARTKLASS Rascalstaff Demiguise – Nova, förare: Tommy Haukeland
  3. LD STARTKLASS Blondietales Walk Under Ladders – Tuva, förare: Jonna Hynynen
  4. LD STARTKLASS, RLD F, RLD N Hirkaho’s Constant Phoenix – Midas, förare: Cecilia Söderström
  5. LD STARTKLASS, RLD N Hirkaho’s Dragon Lady – Hybris, förare: Linda Ryman
  6. LD STARTKLASS, RLD F, RLD N Belli e Beati Dea d’Etna – Britt, förare: Nathalie Kleberger
  7. LD STARTKLASS, RLD N Rascalstaff Gluttony – Pepsi, förare: Åsa Diaz Mägi
  8. RLD A, RLD F, RLD N Mindblowing Marge – Selma, förare: Ulla Ellström
  9. LD STARTKLASS, RLD A, RLD F, RLD N Labelstaff Bring It On – Pippi, förare: Maria Baatz
  10. LD STARTKLASS, RLD A, RLD F, RLD N Joddricks Wide Awake Onawa, förare: Monica Olsson
    (top 10 presenteras, resultat över pga reviderad lista)
  11. RLD N Blondietales Fork In The Toaster, förare: Jenny Mellåker
  12. RLD F RLD N Zyndens Avalanche, förare: Monica Olsson

Rallylydnad

  1. RLD A, RLD F, RLD N, SE RALLYCH Rosa Parks Athena – Lava, förare: Malin Olofsson
  2. LD STARTKLASS, RLD A, RLD F, RLD N Labelstaff Bring It On – Pippi , förare: Maria Baatz
  3. RLD A, RLD F, RLD N Mindblowing Marge – Selma , förare: Ulla Ellström
  4. RLD A, RLD F, RLD N Zican’s Ualtar – Hugo , förare: Sofie Norvall
  5. LD 1, LPI, RLD A, RLD F, RLD N, SPH I Darnells Staff Michelle Rodriguez – Vera , förare: Linda Ryman
  6. RLD F RLD N Zyndens Avalanche , förare: Monica Olsson
  7. RLD F RLD N Hirkaho’s Constant Phoenix – Midas , förare: Cecilia Söderström
  8. LD STARTKLASS, RLD N Hirkaho’s Dragon Lady – Hybris , förare: Linda Ryman
  9. RLD A, RLD F, RLD N Heart Staff Nordic Queen , förare: Camilla Nilsson
  10. RLD N Quinlent Knock Knock – Billy , förare: Cecilia Jonsson
    (top 10 presenteras, resultat över pga reviderad lista)
  11. RLD N Devikanska extra spec caipirissima – Selma , förare: Malin Olofsson
  12. SE VCH Matheriz Juicy Jewel , förare: Marie Jehrén
  13. AGD I, AGHD I, RLD N Hirkaho’s Freedom Fighter – Rani , förare: Cecilia Jonsson
  14. RLD F, RLD N Devikanska Kildalton – Bowski , förare: Sofie Mårtensson

Bruks

  1. SPH III, SÖKH I Ballstaff Razzel, förare: Louise Buckau
  2. LD STARTKLASS, SE VCH, SPH I, SPH II Bubbly Staff’s Bad Romance – Bruno, förare: Anita Petersson
  3. Razzelstaff Baphomet, förare: Louise Buckau

Viltspår

  1. SE VCH Anoifs Havanna, förare: Ann-Kristin Nilsson
  2. SE VCH Matheriz Juicy Jewel, förare: Marie Jehrén
  3. LD STARTKLASS, SE VCH, SPH I, SPH II Bubbly Staff’s Bad Romance – Bruno, förare: Anita Petersson

Nose Work

  1. LD STARTKLASS Blondietales Walk Under Ladders – Tuva, förare: Jonna Hynynen
  2. Gessiegårdens Civiliserade Cilla – Lajka, förare: Lovisa Castor
  3. LD STARTKLASS, RLD N Hirkaho’s Dragon Lady – Hybris, förare: Linda Ryman
  4. LD 1, LPI, RLD A, RLD F, RLD N, SPH I Darnells Staff Michelle Rodriguez – Vera, förare: Linda Ryman
  5. Heart Of Fame Touch Of Gold, förare: Jessica Laxén
  6. AGHD I Hirkaho’s Lightning Bolt – Bolt, förare: Christina Beskow
  7. RLD N Labelstaff Here Comes The Sun – Doris, förare: Maria Baatz
  8. Bubbly Staff’s Call Nine One One, förare: Anita Petersson

Freestyle

  1. Heart Of Fame Touch Of Gold, förare: Jessica Laxén

Resultat tidigare år

Årets Stafford 2016

Årets Stafford 2017

Årets Stafford 2018


Vill du vara med och tävla om Årets Stafford 2020?

Ta del av regler och poängberäkning nedan:

Årets rallystaffe

Statuter / Poängräkning

Klicka här!