Vinterspecialen 2019

Resultat

Valpar

Hanar valpklass 4-6 mån
klassponsor SE UCH SE VCH Bubbly Staff’s Amulet Of Mara

1. Rascalstaff Bowtuckle BIM
2. Labelstaff I Gotta Rock
3. Te Ora Magic Foxxie Rimoro
4. Mantronik’s Azkikr

Tikar valpklass 4-6 mån
klassponsor SE UCH SE VCH Bubbly Staff’s Amulet Of Mara

1. Rascalstaff Carnig’s Billywig BIR
2. Felloak’s Eleven
3. Rascalstaff Occamy 
4. Mantronik’s Amazr

Hanar valpklass 6-9 mån klassponsor Harry och Billy

1. Delta Deka Da Vinci’s Art Code BIR
2. Highlandstaff Victor The Scot 
3. Temptationstaff Frankie Crocker
4. Ultimate Navys In Your Face

Tikar valpklass 6-9 mån klassponsor Bubbly Staff’s

1. O’edith Du Domaine Du Poudlard BIM
2. Little Staffs Close My Eyes Forever
3. Angelic Staff Moonshine Leela
4. Heart Staff Loud N’ Proud

Hanar

Juniorklass klassponsor Hela din hund

1. Brinks Notorious Hit Em Up
2. Rochamgo’s For A Few Dollars More
3. Rascalstaff Greed
4. Fastback’s Axinite Flash

Unghundsklass klassponsor Staffelyckans kennel

1. Na’Yves Charlie Rivel
2. Crudha Dubh Draoidh
3. Heart Staff Double Diamond 
4. Crudha Dubh Béal Bán

Öppenklass klassponsor Staffekronan’s

1. Crudha Devil And Dust
2. Angelic Staff Sunshine Reggae
3. Joddricks Gold Digger
4. RLD N Rascalstaff Night’s King

Championklass klassponsor Zeloqi’s

1. SE UCH Tyrara’s Snowflake’s Nano’s Legacy
2. C.I.B. DK JV-17 DK UCH FI UCH NO JV-17 NO UCH NO V-17 NORD UCH SE UCH Harrystaff’s Yukon
3. NORD UCH SE VCH Je Lo Staff Sweet Talker
4. C.I.B. DK UCH GI CH NORD UCH PL CH RO CH Angelic Staff Lap Of Luxury

Veteranklass klassponsor Highlandstaff

1. Heart Staff Jokerman

Bästa Hane klassponsor Heart Staff

1. Crudha Devil And Dust CERT
2. SE UCH Tyrara’s Snowflake’s Nano’s Legacy
3. C.I.B. DK JV-17 DK UCH FI UCH NO JV-17 NO UCH NO V-17 NORD UCH SE UCH Harrystaff’s Yukon
4. Brinks Notorious Hit Em Up R-CERT

Tikar

Juniorklass klassponsor Juniorhandler Ia Cannerheim

1. Cannstaff’s Angel Of Darkness
2. Quite Special Póg Mo Thóin
3. Little Frogs Iveria Khikhvi 
4. Labelstaff Beg For It

Unghundsklass klassponsor staffen Leia

1. Angelic Staff Catch ’Em Chloé
2. Villamagna Dogs Lucia
3. Blondietales Runs With Scissors
4. Olsenstaff’s Love Actually

Öppenklass klassponsor Quickstaff

1. Heart Of Fame Four Seasons
2. EE JCH LT JCH LV JCH Redchain Memento Vivere
3. Joddricks In The Spotlight
4. RLD N Labelstaff Bring It On

Championklass klassponsor Labelstaff

1. DK UCH FI UCH NORD UCH SE UCH Te Ora Magic Body Art
2. SE UCH SE V-18 Joddricks Poker Face
3. PL CH RO CH Angelic Staff Smiling Fiona
4. SE UCH Rascalstaff Enchantress

Veteranklass klassponsor Highlandstaff

1. Angelanastacia
2. C.I.B. DK UCH FI JV-09 FI UCH SE UCH SE VV-16 Magicpower’s Crystal Crown
3. Heart Staff Ain’t No Saint
4. Rochamgo’s Charming Charyna

Bästa Tik klassponsor Cometstaff

1. DK UCH FI UCH NORD UCH SE UCH Te Ora Magic Body Art
2. Cannstaff’s Angel Of Darkness CERT
3. Heart Of Fame Four Seasons R-CERT
4. SE UCH SE V-18 Joddricks Poker Face

Finaler / BEST IN SHOW

Barn med hund
1. Emmy
2. Rana

Juniorhandling
1. Charlotta
2. Ia

BIS uppfödarklassklassponsor Cannstaff
1. Crudha 
2. Rascalstaff 
3. Joddricks

Uppfödarklass Crudha

BIS avelsklassklassponsor Little Staffs
1. Heart Staff Jokerman

Avelsklass Heart Staff Jokerman

BIS valp
1. Delta Deka Da Vinci’s Art Code
2. Rascalstaff Carnig’s Billywig

BIS valpar

BIS junior
1. Cannstaff’s Angel Of Darkness
2. Brinks Notorious Hit Em Up

BIS junior

BIS unghund
1. Na’Yves Charlie Rivel
2. Angelic Staff Catch ’Em Chloé

BIS unghund

BIS veteran
1. Angelanastacia
2. Heart Staff Jokerman

BIS veteraner

BEST IN SHOW
1. Crudha Devil And Dust
2. DK UCH FI UCH NORD UCH SE UCH Te Ora Magic Body Art

BEST IN SHOW