Vinterspecialen

Resultat vinterspecialen 2017

HANAR

Valpklass I rosettsponsor Madre Maria
1 (BIR VALP 4-6 mån) Rascalstaff Killer Croc
2 Zeloqi’s Farsan Baloo
3 Dreamingstaffs Gaston The Greedy
4 Tyrara’s Snowflake’s Nano’s Legacy

Valpklass II rosettsponsor shirtclubx.com
1 (BIR VALP 6-9 mån) Harrystaff’s Yukon
2 Kronsäter’s Express
3 Desliver Soopyong Jirugi
4 Rascalstaff Night’s King

Juniorklass rosettsponsor Momentstaff
1 (BIM unghund) Desliver Rhee KI Ha
2 Garpenborg’s Älliot
3 Harrystaff’s Watch This
4 Labelstaff In A Rhyme

Unghundsklass rosettsponsor Hirkaho
1 (BIR unghund) Cometstaff Joker Bug
2 Redchain Leatherman
3 Elitgården Alfa Romeo Red Romeo
4 Kronsäter’s Amundsen

Öppenklass rosettsponsor shirtclubx.com
1 RLD N Kings & Queen’s Laughing Too Loud
2 Zeloqi’s Child Of Hero
3 Labelstaff One Way Or Another
4 Razzelstaff Asabalder

Championklass rosettsponsor Rascalstaff
1 DK UCH FI UCH NO UCH NORD UCH SL CH Goldstaff’s Crack The Code
2 FI V-15 GB CH NORD UCH SE V-14 Kronsäter’s Lyckträff
3 SE UCH Joy Staff Magic Silverheart
4 C.I.B FI UCH SE UCH Tranriket’s Ford Mustang

Veteranklass rosettsponsor Mindblowing
1 (BIM veteran) Pihl & Son’s Doctor Cox

BÄSTA HANE
1 (CERT, BIM) Cometstaff Joker Bug
2 (R-CERT) DK UCH FI UCH NO UCH NORD UCH SL CH Goldstaff’s Crack The Code
3 FI V-15 GB CH NORD UCH SE V-14 Kronsäter’s Lyckträff
4 Desliver Rhee Ki Ha

TIKAR

Valpklass I rosettsponsor Secret Star
1 (BIM VALP 4-6 mån) Mirenzo’s Peach Canei
2 Zeloqi’s Flashback
3 Little Great If I Can’t Have You
4 Rascalstaff Harley Quinn

Valpklass II rosettsponsor shirtclubx.com
1 (BIM VALP 6-9 mån) Desliver Giokja Jirugi
2 Cometstaff Kristallkrona
3 Emmerdale’s Hidden Fantasy
4 Guldlyckans Breaking Dawn

Juniorklass rosettsponsor Joddrick’s
1 (BIR unghund) Joddricks poker face
2 Redchain London Dreamer
3 Kronsäters sunday Morning
4 Sandstaffs lady stardust

Unghundsklass rosettsponsor Momentstaff
1 (BIM unghund) Te ora magic body art
2 Metal staff sweet amber
3 Amazing staffs justice for all
4 Elite staff wonderful wow

Öppenklass rosettsponsor shirtclubx.com
1 SE V-16 Little Frogs Zacci Borolo
2 Desliver Ap Chagi
3 Hultbulls Anette
4 Amicus Bull Canis Huliganis

Championklass rosettsponsor Secret Star
1 SE UCH Celunas Kodak Moment
2 SE UCH Joddrick’s Peace Ceeper Femke
3 SE UCH Secret Star Amazing Angel
4 SE UCH Rascalstaff Precious

Veteranklass rosettsponsor Rochamgo’s
1 (BIR veteran) SE UCH Metalstaff Dream Evilbritishsteel
2 LP1 SE UCH Sunstaffs Azalea
3 C.I.B DK UCH FI JV-09 FI UCH SE UCH SE VV-16 Magicpower’s Crystal Crown
4 Katchanii’s Hardcore Harriet

BÄSTA TIK
1 (CERT, BIR) SE V -16 Little Frogs Zacci Borolo
2 (R-CERT) Te Ora Magic Body Art
3 SEUCH Celunas Kodak Moment
4 Joddricks Poker Face

UPPFÖDARKLASS rosettsponsor shirtclubx.com
1 Labelstaff
2 Harrystaff’s
3 Kronsäter’s
4 Rascalstaff

AVELSKLASS rosettsponsor Inspira AB
1 Celunas Gorgeous Kronsäter
2 SE UCH Cometstaff Invincible
3 FI UCH SE UCH Nord V-15 SE V-13 Kronsäter’s Gigolo

BIS BULL AND TERRIER EDITION
Valp 4-6mån
1 Swedestaffs MBT Jeenie for Cozco (MBT
2 Rascalstaff Killer Croc (SBT)
3 Topline Inspector Morse (BT)
4 Wild Thunderbolts Chevy Chase (AST)

Valp 6-9mån
1 Harrystaffs Yukon (SBT)
2 Skybar India (MBT)
3 Steadfast Last Dancer (BT)
4 Zicans Gb Tiptop (AST)

Junior
1 Eywa Ring On Fire (AST)

Unghund
1 Cometstaff Joker Bug (SBT)
2 Smokeys Doctor Wizard (AST)
3 Isabulls Rising Star Max (MBT)

Veteran
1 Alvens Attans Amalia (AST)
2 World Cup Zaragosa (MBT)
3 Metal Staff Dream Evilbritishsteel (SBT)

Avelsklass
1 Kronsäters Gigolo (SBT)
2 Pride Of Macedonia Cama Sutra (AST)

Uppfödarklass
1 Kennel Smokeys (AST)

Best in show
1 Cometstaff Joker Bug (SBT)
2 Little Frogs Zecci Barolo (SBT)
3 Alvens Attans Amalia (AST)
4 Buffallo Bulls Orvar Obrian (BT)

TPs Hundbutik